Ahoj!

Mé jméno je Adam Houska.

Vytvářím filmy, které vypravují příběhy, jež by nikdy neměly upadnout v zapomnění. Každý z mých filmů má otevřený konec, je proto jen na Vás, co si z nich odnesete. Pamatujte, film samotný se nikdy nemění, ale vy a vaše povaha ano.2022

V roce 2022 jsem vytvořil a poté vypustil do světa svůj první film. Jednalo se o krátkometrážní dokumentární film o Martě Kubišové. A ačkoli v něm zpětně nalézám mnoho chyb a nedostatků, je to film, díky kterému jsem se poprvé dostal do širšího povědomí společnosti.

Film sklidil poměrně kladná hodnocení především za výtvarnou stránku a obdržel uznání za námět, práci s archivním materiálem a citlivou reflexi důležitého výročí na festivalu Pražský filmový kufr.


2023

Již od června roku 2022 jsem začal pracovat na scénáři k novému filmu. Chtěl jsem vytvořit takový film, který by publiku předal myšlenku, že ačkoli jsou mezi námi mnohé rozdíly, všichni jsme lidé a že i v době té největší temnoty jakou byla například druhá světová válka, je třeba hledat světlo a naději. A tak o pár měsíců později vznikl film Cizinci na cestě. Film měl veřejnou premiéru 19. prosince roku 2023 v aule Gymnázia Vítězslava Nováka, kde zaznamenal značný úspěch a diváky nenechal chladnými.

Ještě před uvedením filmu jsem získal cenu za 1. místo za nejlepší filmový plakát roku za 2023 od poroty festivalu Pražský filmový kufr.